It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Rated current | 16A |
| IP Protection degree | IP66 |
| Rated operating voltage | 230V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Manufacturing material | Technopolymer Recyclable Palazzoli |
| Differential protection | 25A 2P 30mA |
| Plug type | 2P+T - 16A |
| Industr. sock.-out. 16A 2P+E 2 | 2 |
| Net weight | 8.79KG |
| Min order quantity | 1 |
| EAN Code | 8014950039999 |
| Gross Weight | 9.27KG |
| Dimensions | 239X456X160 mm |