It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Rated current | 16A |
| IP Protection degree | IP66 |
| Rated operating voltage | 230-400V~ |
| Frequency | 50/60Hz |
| Manufacturing material | Technopolymer Recyclable Palazzoli |
| Differential protection | 16A 4P 30mA |
| Plug type | 3P+N+T - 16A |
| Industr. sock.-out. 16A 2P+E 2 | 2 |
| Industr. sock.-outl. 16A 3P+E | 1 |
| Net weight | 3.55KG |
| Min order quantity | 1 |
| EAN Code | 8014950039913 |
| Gross Weight | 4.03KG |
| Dimensions | 122X452X148 mm |