It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Rated current | 16A |
| IP Protection degree | IP66 |
| Rated operating voltage | 400V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Manufacturing material | Technopolymer Recyclable Palazzoli |
| Differential protection | 16A 3P 30mA |
| Plug type | 3P+T - 16A |
| Industr. sock.-outl. 16A 3P+E | 4 |
| Net weight | 4.80KG |
| Min order quantity | 1 |
| EAN Code | 8014950039944 |
| Gross Weight | 5.28KG |
| Dimensions | 239X456X160 mm |