It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Frequency | 50/60Hz |
| IP Protection degree | IP66 |
| Poles | 1NO |
| Rated operating voltage | 400V |
| Rated insulation voltage | N/A |
| Manufacturing material | Palazzoli Thermosetting GRP |
| Rated current | 10A |
| Execution | Wall mounting |
| Dimensions | 62X108 mm |
| Storage room temperature MAX | - |
| Rated current/voltage | 10A 400V~ |
| EAN Code | 8014950093748 |
| Net weight | 0.22KG |
| Gross Weight | 0.62KG |
| Min order quantity | 1 |