It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Frequency | 50/60Hz |
| IP Protection degree | IP66 |
| Poles | 1P |
| Rated operating voltage | 250V~/400V~ |
| Manufacturing material | Palazzoli Thermosetting GRP |
| Rated current | 16/10A |
| Execution | Wall mounting |
| Dimensions | 136X62X51 mm |
| Rated current/voltage | 16A 250V~10A 400V~ |
| EAN Code | 8014950093779 |
| Net weight | 0.24KG |
| Gross Weight | 0.64KG |
| Min order quantity | 1 |