It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Frequency | 50/60Hz |
| IP Protection degree | IP66 |
| Poles | 4P |
| Rated operating voltage | 690V~ |
| Rated insulation voltage | 690 V |
| Manufacturing material | Marine aluminium alloy (EN 44300) |
| Rated current | 25A |
| Execution | Wall mounting |
| Dimensions | 185X125X160 mm |
| Storage room temperature MAX | +80°C |
| EAN Code | 8014950153046 |
| Net weight | 1.70KG |
| Gross Weight | 1.89KG |
| Min order quantity | 1 |