It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| Frequency | 50/60Hz |
| IP Protection degree | IP66 |
| Poles | 4P |
| Rated operating voltage | 690V~ |
| Rated insulation voltage | 690 V |
| Manufacturing material | Marine aluminium alloy (EN 44300) |
| Rated current | 100A |
| Execution | Wall mounting |
| Dimensions | 252X185X215 mm |
| Storage room temperature MAX | +80°C |
| EAN Code | 8014950152988 |
| Net weight | 2.88KG |
| Gross Weight | 3.07KG |
| Min order quantity | 1 |