It looks like you are browsing from outside the UK...
Would you like to browse our global Lewden Export website?
| RCD Class | A |
| Residual Current | 30mA |
| Rated current | 63A |
| For cables ΓΈ | 1-35mm2 |
| Rated operating voltage | 400V~ |
| Frequency | 50Hz |
| Poles | 4 |
| Execution | DIN RAIL MOUNTING |
| Net weight | 0.32KG |
| Min order quantity | 1 |
| EAN Code | 5026992047828 |
| Gross Weight | 0.35KG |
| Dimensions | 87.5x72x73 |